Dr. Gürbüz Çapan
Sayfa Sonuna GitGeri Git
A- A A+

Dernekler Aşure Dağıttı

02.12.2012

Haramidere Cemevi, Esenyurt Dersimliler Derneği ve Esenyurt Tokatlılar Derneği öncülüğündeki aşure buluşması haftasonu yapıldı. Yaklaşık 4 bin Esenyurtlu’nun katıldığı buluşmada Esenyurt Kurucu Belediye Başkanı Dr. Gürbüz Çapan ve CHP’li Opr. Dr. Bülent Kerimoğlu büyük ilgi gördü.

YOĞUN İLGİ VARDI

3 yıldır AKP’li belediyenin meydanı kullandırtmadığı Alevi kurumları, geçtiğimiz haftasonu Kaymakamlık izniyle aşure dağıttı. Dersimliler, Tokatlılar Dernekleri ve Haramidere Cemevi öncülüğünde organize edilen Aşure buluşmasında yaklaşık 4 bin Esenyurtlu’ya aşure dağıtıldı. CHP Esenyurt İlçe Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Esenyurt Kurucu Belediye Başkanı Dr. Gürbüz Çapan ve CHP’li Opr. Dr. Bülent Kerimoğlu’nun da katıldığı buluşmada Esenyurt’un sivil toplum örgütleri de bir araya geldi. Yoğun ilgi nedeniyle zaman zaman izdihamın yaşandığı buluşma akşam saatlerine kadar sürdü.

ESENYURT’TA BİR İLK

Esenyurt’ta bulunan bütün Alevi kurumlarının bir araya geldiği etkinlik, Esenyurt’ta bir ilk olarak gösteriliyor. Geleneksel hale geleceği belirtilen etkinlik için bir araya gelen Alevi kurumları, geçmişte yaşanan olumsuzlukların yaşanmaması için de tedbir alacaklarını ifade ettiler.

BULUŞMAYI DÜZENLEYEN KURUMLAR ŞÖYLE:

Haramidere Cemevi, Örnek Cemevi, Erenler Cemevi, Dersimliler Derneği, Esenyurtlular Derneği, Tokatlılar Derneği, Burmadere Köy Derneği, Damal Merkez Derneği, Samsun Ladik Derneği, Damal Obrucak Derneği, Çaybaşı Derneği…


PDF OLARAK İNDİR

Bu İçeriği Beğendiyseniz Beğen Butonuna Tıklayınız!
Bu Haberin Aramalarda İlk Sayfalarda Çıkmasını İstiyorsanız + 1 Butonuna Tıklayınız!

Sayfa Başına GitGeri Git
0 (0)
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

İÇERİK ARA

Aranacak Kelime