Dr. Gürbüz Çapan
Sayfa Sonuna GitGeri Git
A- A A+

BAS GAZA

09.01.2009, Cumhuriyet

Vay… Vay… Vay…

Demek ki Iraklıların dökülen kanı, Gazzelilerin kanından daha değersizmiş.

Demek ki Türkiye’yi yönetenler Kerkük’te, Bağdat’ta, Basra’da bir milyondan fazla insan ölürken Amerikan, İngiliz bombaları teröre karşı insanları özgürleştirirken gerçekten onların bunu hak ettiklerini düşünüyorlarmış!

Şimdi Gazzeliler bunu hak etmiyorlar!

Türkiye Cumhuriyeti’nin başbakanı bir milyondan çok çocuk, kadın ve erkeğin; sivilin öldüğü ve halen günde 18 kişinin ölmeye devam ettiği Irak’ta zulmü yönetenlerle birlikte Büyük Ortadoğu Projesi’nin (BOP) eşbaşkanı olabiliyor. Ama Gazze’de iş değişiyor. Neden? Iraklılar ölümü hak edecekler. Gazzeliler için yastayız!

BOP’un eşbaşkanlık makamının yürek telini ne titretiyor?

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı, 22 Temmuz seçimleri öncesinde Bush, yani BOP başkanıyla görüşmek için, başkan yardımcısı olarak önce İsrail’e yollanıp dışişleri bakanı kapısında saatlerce bekletilmedi mi? İsrail, Türkiye hükümetinin en yakın dostu değil miydi? Erdoğan ve Gül iktidarının en güçlü destekçileri Amerika ve İsrail değil miydi? Bugün dahi böyle değil mi? Daha dün İsrail Başbakanı Ankara’da hararetle kabul edilmedi mi? Peki Iraklı çocuğun, kadının hak ettiği bombaları, Gazzeliler ne oldu da birden hak etmez oldu? Dün İsrail’i eleştirenlere ırkçı, faşist diyen, Amerika yanlış yapıyor diyenlere; Türkiye’nin önündeki engel diyen AKP ve BOP’culara ne oluyor?

Türkiye-İsrail destek grubunu oluşturan AKP’li milletvekillerinin soyuna bakın. 300 AKP’li vekil milletin hatırına İsrail ile dost olmuş. Şimdi itiraz ediyorlar. Sonra yine bir dilekçeyle yeniden dost olurlar. İyi de İsrail yeni mi yapıyor bunları? Dün Filistinlilere karşı zalim değil miydi? Dün terörist devlet değil miydi? Dün dosttu da bugün değil mi? Dün savaşa evet bugün ııhh! Niye - başım ağrıyor!

Ne oluyor bu BOP’çulara?

Bu işin altında yatan ne? Takkıye mi? Ne için? Amaç ne?

Bu efendiye diklenen oportünizmin derdi ne?

Yerel seçimlerde yandı gülüm keten helva kokusu mu aldı bunları? Kaybetmemek için son manevralar mı bunlar?

Birden ırkçı” , “faşistTürkler gibi İsrail ve Amerikan karşıtı oldular. Hayırdır; nedir bu titreten ve AKP’yi kendine döndüren hal?

Amerika ve İsrail’le Irak’ı işgale giden AKP cengâverleri, Meclis’ten tezkere geçemeyince herkese küfreden AKP liler, yasaların dışına çıkıp Irak’a asker sevkinde, silah sevkinde, İncirlik’in kullanımında BM’ye ve yasalara aykırı uygulama yapan AKP’ye ne oluyor?

Bu halin altında Ergenekon zırvasıyla bastırılamayan ekonomik krize karşı Ermeni soykırım tasarısını nisan da onaylayacak. Obama’ya, karşı İsrail lobisi bunu yaptı demek için mi uğraşıyorlar? Gazze de karşı çıktığımız için mi diyecekler?

Bu işin altında BOP’çuların İran baskını mı var?

Obama da kanıtladı ki zenci de olsanız, zalim olmamak hali zordur. Bush ayağını kaldırınca Obama basarmış. Tayyip o adıma uymayacak mı? Amerika ve İsrail’in dümen suyundan çıkacak mı? Fetullah ile oğlu ve ailesini Amerika’dan Türkiye’ye getirip İsrail’in karşısına mı dikecekler?

Yürü bre BOP Eşbaşkanı, kim tutar seni!

Bas gaza anam, bas gaza...


PDF OLARAK İNDİR

Bu İçeriği Beğendiyseniz Beğen Butonuna Tıklayınız!
Bu Haberin Aramalarda İlk Sayfalarda Çıkmasını İstiyorsanız + 1 Butonuna Tıklayınız!

Sayfa Başına GitGeri Git
5 (1)
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

İÇERİK ARA

Aranacak Kelime