Dr. Gürbüz Çapan
Sayfa Sonuna GitGeri Git
A- A A+

TAPINAK ŞÖVALYESİ

26.12.2008, Cumhuriyet

Tapınak Şövalyelerinin yönettiği bir operasyon... Arkasında Nüfus Casuslarıvar. Bunlar yurtdışından gelen etki ajanlarıylabirlikte, Türkiye’de çok büyük bir operasyona giriştiler. Bu operasyonla amaçlanan; ordu, polis, yargı, din, basın ve siyaset dünyasını etkisizleştirmek ve ılımlı İslamkonseptini Türkiye’ye yerleştirmektir. Bunun için en etkili Nüfus Casusuolan Tuncay Güney kullanılmıştır.

Ne oldu? Kavramlar çok mu tanıdık geldi? Nereden? Kimden?

Bir bilmecem var dostlar. Haydi, sor sor. Irak’tan sonra, İran’dan önce yenir. Acaba nedir nedir? AKP ile Bush anlaşmasından sonra. Tamam, şimdi buldum: Ergenekon… Ergenekon… Ergenekon…

İyi de Tapınak Şövalyeleri”, “Nüfus Casuslarıdikkat -nüfuz- değil, etki ajanları”... Nereden çıktı bunlar?...

***

Evet, bunlar; müthiş İçişleri Bakanı Sadettin Tantan ile meşhur olan söylemler. Daha ortalıkta ne Fethullahın Fsi ne de Fehminin Fsi var.

Ama aynı kavramların yazılı dokümanları, kimde çıkmış?

Tuncay Güney’de!

Şimdi Ergenekon dosyalarından 2001’de Tuncay Güney’in ev aramasında ele geçirilenleri okuyorum:

- Tapınak Şövalyeleri

- Nüfus Casusları

- Etki ajanları ve diğer dokümanlar

Kimin kimden etkilendiğini, Tantan ve Tuncay Güney açıklayacak. Uzun süren polis istihbarat takibinden sonra, Sadettin Tantan İçişleri Bakanı, onun istihbarat kökenli dehşet cengiz polis müdürü Kazım Abanoz İstanbul emniyet müdürü.

En iyi onlar tanıyor Tuncay Güney’i ve ne anlatacağını en iyi onlar biliyor.

Güney’i polis istihbarat, onların zamanında bülbül yapıp kafese koydu. Ama Sadettin Tantan sus pus! Niye? Ben ne Tuncay Güney tanırım ne de Veli Küçük. Ama Tantan ve Abanoz’un tanıdıkları değil mi?

Tantan’a bir kötü haberim var. Ağasının da adını Tuncay Güney’in anlattıklarının arasına katmıştır. Kim mi: Korkut Özal. O mu iyi senarist, yoksa onun yetiştirdiği ve şu an Ankara’da ve İstanbul’da çok iyi senaryo yazdığını sanan haytalar mı? Göreceğiz.

***

Şimdi aklıma takılan soruya yanıt arıyorum. Güney’den çıkan belgeler nasıl oluyor da Colombo tarzı pardösüsünün yakaları yukarı kalkık, saçları Al Capone usulü ortadan ikiye ayrık pehlivan ve Ermeni vakfı sever, Tantan’ın söylemleriyle aynı oluyor? Hem ikisi de aynı hatayla Nüfuz Casuslarına ısrarla nüfusdiyor ve yazıyor. Hayret!

Karanlıkta göz kırpmayı sevenler, üzerlerine ışık tutulunca tarla tavşanına dönerler. Ergenekon yargılamaları o ışık olacak. Kimse bundan kaçamaz.

Tantan konuşmak zorundadır.

Stratejidiye bir dergide yayımlanan Ergenekon”, “Lobi”, “Türkiye-C FR gizli hükümet ortaya çıktı”, “Bilderbergyazıları tam 10 yıl sonra; Ergenekon davasının çok gizli belgeleri oldu.

Dergiyi kim çıkarttı? Tuncay Güney. Bu yazıları kim denetledi? Polis, savcı. Siyasi sorumlu: İçişleri Bakanı Sadettin Tantan.

Onlara ne oldu?

Suya kaçtı. Sonra ne oldu? İnek içti. İnek ne oldu? Dağa kaçtı. Dağ ne oldu? Altın arama ruhsatıyla işletmeye açıldı.

Çalınan tenekeleri duyuyor musunuz? Boş tenekeleri. Çanlar gibi.

Tan….Tan…..Tan…..Tiki….Tan…Tiki…..Tiki….Tiki…..Tan tan tan…


PDF OLARAK İNDİR

Bu İçeriği Beğendiyseniz Beğen Butonuna Tıklayınız!
Bu Haberin Aramalarda İlk Sayfalarda Çıkmasını İstiyorsanız + 1 Butonuna Tıklayınız!

Sayfa Başına GitGeri Git
0 (0)
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

İÇERİK ARA

Aranacak Kelime